Hakkımızda

Luna Polimer Sanayi ve Ticaret A.Ş. 19 Ekim 2020 yılında polimer ticaret şirketi olarak kurulmuştur. Yeni kurulmuş bir firma olmamıza rağmen köklerimiz 1960'li yıllara dayanmaktadır. Türkiye'ye plastik hammadde ithal eden ilk firmalardan biri olduğumuzu söylemek bizim için büyük bir onurdur.

Türkiye merkezli aile şirketleri grubumuz, plastik çuval, yünlü kumaş, konfeksiyon ve hammadde ticareti gibi ürünlerde saygın ihracat hacimlerine ulaşmıştır. İhracatta elde ettiğimiz başarılardan dolayı devlet kurumları ve ticaret odalarından plaket ve ödüller aldığımızı belirtmekten gurur duyarız. 2000'li yıllarda şirketler grubumuz Türkiye'de iki şehirde üç üretim tesisine sahipti. Buna ek olarak, üretim kapasitemizi aşan ek talebi karşılamak için fason üretim tesislerini kullandık. 2014 yılında uluslararası üretim seviyelerine ulaşmak amacıyla şirketler grubumuza Rusya’da bir üretim tesisi ekledik. 2016-2019 yılları arasında iş stratejimizdeki değişikliğe bağlı olarak artan maliyetler ve sıkılaşan düzenlemeler nedeniyle üretim tesislerimizi elden çıkarma kararı aldık.

Bugün, pay almayı hedefleyerek girdiğimiz Türkiye plastik hammadde pazarında yeni grup şirketimiz Luna Polimer ile her gün daha başarılı ve güvenilir bir şirket olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Köklü ilişkilerimiz sayesinde BAE, Kore, Çin, Suudi Arabistan gibi ülkelerden doğrudan ürün ithal ederek Türkiye'deki diğer oyunculara göre fiyat avantajı sağlıyoruz.

Luna Polimer olarak önümüzdeki 5 yıl içerisinde, Türkiye’deki 6,5-7 milyon m/ton yıllık tüketimde, %2 Pazar payına ulaşmayı hedefliyoruz. Luna Polimer sadece ithalat tarafına bakmakla kalmıyor, aynı zamanda yeni kurulan Birleşik Krallık kuruluşumuz Luna Polimer UK Limited aracılığıyla Birleşik Krallık, Avrupa ve Afrika’da ihracat fırsatları da arıyor.

Bizi bu konuda desteklemek adına, bize ticari kolaylık sağlayan BAE’deki ticaret finansmanı ortaklarımız arracılığıyla fonlara erişim sağlıyoruz. Hollanda ve Nijerya’daki depolarımız ve Mersin, İskenderun ve Ambarlı’daki (İstanbul) lojistik çözüm ortaklarımız sayesinde müşterilerimizin hem nakliye hem de depolama ihtiyaçlarına destek oluyoruz.